top of page

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI IBK

Dnia 1 grudnia 2018 r. odbyły się VIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate International Budokai. Organizatorem był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Instytut Budokai z Shihanem Arturem Więzowskim na czele.
W zawodach wzięło udział ok. 258 zawodników z kraju i zagranicy. Nasz Klub reprezentowało 17 zawodników.
Po walkach eliminacyjnych i rozdaniu w kategorii grappling (dla najmłodszych) odbyło się oficjalne otwarcie zawodów, podczas, którego odbyły się pokazy Wietnamski Mistrzów technik rozpijania i twardości mistrzów, leżenia na ostrych mieczach z jednoczesnym rozbijaniem pustaków na brzuchu leżącego Mistrza zginania ostrych włóczni utrzymywanych na krtani.
Mistrzowie zaprezentowali piękny i barwny taniec Lwa, który ma być zwiastunem powodzenia.
Na zawodach obecni byli:Kancho Gerard Gordeau 9 dan Kyokushin Karate Prezydent International Budo Kai i Soke Bogdan Puczyński, Mistrzowie Wietnamskich Sztuk Walki Dang Tam Thuan Prezes Wietnamskie Federacji, Chu Van Truong Prezes Stowarzyszenia Wietnamskiego Kung Fu w Polsce, Mistrz Bui Quang Dien, Sekretarz IBK Shihan Robert Pepels z Holandi, a także Sensei Robert Gaździk, który pomagał lokalnie w organizacji Mistrzostw.
Po oficjalnym rozpoczęciu odbyły się walki Kumite. Na koniec dnia zawodnicy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, pucharów oraz medali.
Z naszego Klubu zdobyliśmy następujące miejsca:
GRAPPLING:
1 miejsca:
Alicja Rola
Wiktor Antonowicz
Aniela Arseniuk
Jakub Szeląg
2 miejsca:
Mateusz Samociuk
Oliwia Kożuchowska
Natalia Ladwiniec
Gabriela Torenc
3 miejsca:
Maja Skrodziuk
Julia Czeberkus
Oskar Walczuk
Matsvei Skapa
Michał Pietraszuk
KUMITE:
1 miejsce:
Antoni Zajko
2 miejsca
Jakub Nikoniuk
Szymon Leonienko
3 miejsce
Oliwia Kożuchowska

W sumie zdobyliśmy 5 pierwszych, 6 drugich i 6 trzecich miejsc! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. OSU!
Serdecznie Dziękujemy Panu Zdzisławowi Owczarkowi za wspaniałe zdjęcia.

Karte_VII_mist_PL_Zambrów_1447.JPG
bottom of page